משלוח חינם ברכישה מעל 500 ש"ח לכל רחבי הארץ | למבצעי החודש לחץ כאן

סל קניות

הסרת שיער IPL

שעווה, אפילציה, IPL, THR, לייזר? מתלבטים באיזו דרך להסיר שיער? אנחנו פה בכדי לייעץ לכם! כיום, קיימות שיטות רבות ומגוונות להסרת שיער, כמו כן מכשירים שונים המספקים תוצאות שונות, בואו נעשה קצת סדר בבלגן.

השאירו פרטים ונדבר ממש בקרוב..

הסרת שיער IPL

היא שיטה העושה שימוש בהבזקי אור חזקים (בדומה לפלש של מצלמה אך באורכי גל מסוימים, כפי שיתואר בהמשך), מדובר בשיטה חדשה יחסית המשלבת יתרונות של שיטות נוספות להסרת שיער לצמיתות העושות שימוש באור, דהיינו הסרת שיער בלייזר וכן הסרת שיער באינפרה אדום.

הרעיון שמאחורי הסרת שיער IPL בנתניה, הוא פשוט ואינו שונה באופן עקרוני משיטות להסרת שיער בלייזר או באור אינפרה אדום. שיטת הסרת שיער IPL נעשית באמצעות קרן אור מהקשת הרחבה המרכיבה את האור שפולט המכשיר ממוקדת אל שערה, דרך ה”מלנין” (חומר מאבני היסוד ממרכיבי השיער) מועברת אנרגית חום מהבזק האור אל שורש השערה, שורש השערה מתחמם ונשרף ולאחר שהשורש ניזוק באופן חמור השערה תנשור, במידה והנזק שנגרם גדול מספיק ובלתי הפיך (הן נזק לשורש והן לחלקים בעור האחראיים לצמיחת השערה מחדש) לא תוכל לצמוח באזור זה שערה חדשה. בכל מקרה, אם נשרף שורש השערה לא תוכל זו עוד לגדול מחדש.

הבזק האור מלווה בפרץ של אנרגיית חום הנעה לאורך זקיק השערה תוך שהיא עושה שימוש בחומר האחראי לצבע השיער, המלנין. האנרגיה תנוע דרך צינור השערה עד לשורש. כאשר שורש השערה נשרף ונהרסו כלי הדם סביבו לא תוכל עוד לגדול עוד שערה ממקום זה. ככל שמידת ההרס תהיה חמורה יותר ניתן להיות בטוחים יותר שלא תגדל שם שערה מחדש.

עבור שיער כהה יותר או עבה יותר נדרשת אנרגיה רבה יותר כדי להסיר שיער לצמיתות. בשיטת הסרת שיער IPL, הדברים קשורים זה בזה, האנרגיה נעה דרך המלנין המצוי במידה רבה יותר ככל שצבע השער כהה יותר (המלנין הוא האחראי לפיגמנט השערה), בשיער עבה תספוג השערה כמות חום גבוהה יותר (בשל המסה הגדולה יותר).

ניתן להתאים את הטיפול לצבע שיער ועור וכן לעובי שונה של שיער על ידי כיול המכשיר לאורכי גל שונים. לאחר כל טיפול האזור המטופל יישאר חלק ונקי משיער למשך מספר שבועות. על מנת להגיע למצב בו שער לא יצמח שוב כלל באזור המטופל יש לבצע מספר טיפולים ככל שיידרש במרווחים של בין ארבעה לשישה שבועות.

 מקרים בהם לא ניתן להסיר את השיער לצמיתות 

הסרת שיער IPL, אינה מומלצת למי שסובלת מבעיות הורמונאליות או שנמצאת בתקופה של תנודות הורמונאליות (למשל גיל ההתבגרות, גיל הבלות או בזמן הריון ומיד אחריו). הסרת שיער IPL, אינה מומלצת למי שסובלת מעור רגיש לפיגמנטציה (למי ש”נשרפת” בקלות רבה בשמש).

​גורמים העלולים להפריע להצלחת טיפול הסרת שיער IPL, הם טפילי עור באזור המטופל וכן מחלות עור כרוניות כגון פסוריאזיס או הרפס של העור. אינפרא אדום לעומת זאת, הינה שיטה שלא אחת יוצרת דווקא שיפור במראה העור באזור המטופל ובפרט, מהווה פיתרון נהדר גם לבעיות עור כמו אקנה (לא חמורה).

בניגוד לצפוי דווקא שיער עדין בהיר פלומתי יגיב פחות טוב לטיפול משער כהה ו/או עבה וזאת בגלל מוליכות פחותה של אנרגית החום לשורש השערה. גם אצל מי שמתאים מאד לטיפול הסרת שיער IPL, לא מומלץ לבצעו באזורים רגישים במיוחד כגון אזור האשכים (עלולה להיות פגיע ביכולת לייצר זרע) או איזור פי הטבעת. לפני טיפול בפנים יש להיוועץ עם רופא עור ולשקול היטב את העניין עם מטפל IPL מקצועי ובעל ניסיון.

היתרונות של אינפרא אדום מול הסרת שיער בלייזר

בהסרת שיער IPL ניתן לבחור בין שלוש קבוצות אורכי גל וכך להתאים את הטיפול לסוג וגוון השיער והעור, בטיפולים בלייזר האור משודר באורך גל קבוע. שיטת אינפרא אדום להסרת שיער לצמיתות, כמו גם שיטת הסרת שיער IPL אינה מצריכה אלחוש מפני שאינה מלווה בשום כאב ובנוסף, אין סכנה להיווצרות כוויות או צלקות.

כיום בכל מכשירי האינפרא אדום וברוב מכשירי הסרת שיער IPL, מותקן מסנן לחסימת קרינה אולטרה סגול, רוב המכשירים אושרו על ידי משרד הבריאות לאחר שנמצא כי אין סכנה לנזק לשכבת העור העליונה. בעשור האחרון חלה התפתחות עצומה בתחום הסרת שיער IPL שיטות כמו שעווה, גילוח או פינצטה החלו להעלם מהעולם, בעקבות התפתחות הסרת שיער IPL.

 

הסרת שיער המלצות

בר ויכמן בתקשורת
מרגישות יופי - 20.2.22
תכנית הבוקר בקשת - 22.2.21
משפחה שכזאת - 22.2.21

הסרת שיער

הסרת שיער THR

הסרת שיער THR קיימות כיום שיטות רבות להסרת שיער, המובילה והחדשנית ביותר היא הסרת שיער THR. טכנולוגיה אשר פותחה באופן פרטי ולפי דרישת השוק הישראלי. הסרת

קרא עוד »
מכון שיזוף - שיזוף במכונה

הסרת שיער IPL

הסרת שיער IPL היא שיטה העושה שימוש בהבזקי אור חזקים (בדומה לפלש של מצלמה אך באורכי גל מסוימים, כפי שיתואר בהמשך), מדובר בשיטה חדשה יחסית המשלבת יתרונות של שיטות נוספות להסרת שיער לצמיתות העושות שימוש באור, דהיינו הסרת שיער בלייזר וכן הסרת שיער באינפרה אדום.

קרא עוד »

אפילציה

מהי אפילציה ? אפילציה היא שיטת הסרת שיער באמצעות מחט חשמלית החודרת אל שורש השערה ובאמצעות סגירת מעגל חשמלי בפולסים חשמליים “משמידה” את שורש השערה כך

קרא עוד »

בקליניקה שלנו מגוון טיפולי יופי ואסתטיקה במכשור מקצועי ומתקדם

לברורים ופרטים נוספים השאירו את פרטיכם ונחזור בהקדם

מבצע במחלקת הסרת שיער בלייזר

טיפול ראשון

חינם!

הבטיחו את מקומכן

דילוג לתוכן